معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت روز مولانا در دانشگاه شفچنکو اوکراین


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت روز مولانا در دانشگاه شفچنکو اوکراین

 

 

مراسم بزرگداشت روز مولانا در دانشگاه شفچنکو

 

در تاریخ 12 مهرماه 1397 مراسم گرامیداشت سالروز جلال الدین محمد بلخی معروف به مولانا از بزرگترین شعرای پارسی سرای ایران زمین در دانشگاه تاراس شفچنکو کی یف برگزار شد. این مراسم با همکاری مرکز ایران شناسی و گروه زبان فارسی دانشگاه مذکور و بخش دیپلماسی عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید. در این مراسم همه اساتید و دانشجویان مقاطع مختلف زبان فارسی دانشکده زبانهای خارجی این دانشگاه، کارشناس دیپلماسی عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و برخی از علاقمندان به زبان و فرهنگ کهن ایرانی حضور داشتند.

مراسم بزرگداشت روز مولانا با خوش آمدگویی از طرف خانم اولنا مازه پوا رئیس کرسی زبان فارسی به مهمانان آغاز شد و پس از آن، کارشناس دیپلماسی عمومی این نمایندگی ضمن بیان سخنانی کوتاه در خصوص زندگی مولانا و همچنین اشعار و جایگاه وی در ادبیات فارسی، از مرکز ایران شناسی و گروه زبان فارسی دانشگاه شفچنکو به دلیل برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

در این مراسم همچنین برخی از اساتید زبانهای فارسی با ارائه مقالاتی به زوایایی از زندگی مولانا و نیز حکایاتی که در مثنوی بدانها اشاره گردیده است، پرداختند. قرائت برخی اشعار مولانا توسط دانشجویان زبان فارسی و نمایش چند فیلم کوتاه درباره شخصیت و تاثیرگذاری این شاعر پرآوازه ایرانی از دیگر بخش های مراسم مذکور بود.  

شایان ذکر است به دلیل تعطیلی دانشگاه شفچنکو در روز هشتم مهرماه، مراسم بزرگداشت روز مولانا در روز پنجشنبه 12 مهرماه برگزار گردید.


١٤:١١ - 1397/07/13    /    شماره : ٥٣٨٧٠٣    /    تعداد نمایش : ١٤١خروج
رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر