معرفی سفیر یا نمایندگی
تایید اسناد تجاری و بازرگانی

تایید اسناد تجاری و بازرگانی

 اوراق و اسناد تجاری بطور معمول در اشکال زير برای تسجيل ارايه می شوند:

گواهی مبدا(CERTIFICATE OF ORIGIN )

صورت حساب( SALES INVOICE )

گواهی بهداشتی و يا آناليز( HEALTH CERTIFICATE OR CERTIFICATE OF ANALYS )

گواهی حمل(BILL OF LANDING )

وکالتنامه(POWER OF ATTORNEY )

تصديق اعتبار و سرمايه شرکتها و يا بازرگانان

 (CAPITAL & CREDIT CERTIFICATE OF THE INDIVIDUAL BUSINESSMEN OR COMPANIES)

تصديق شرکتنامه(ARTICLE OF ASSOCIATION )

انتخاب نماينده(LETTER OF APPOINTING REPRESENTATIVE )

 و...

 مدارک لازم :

1.اصل اوراق و اسناد تجاری که از سوی وزارت امور خارجه اوکراین يا اتاق بازرگانی اوکراین (مهر اصلی) مورد تصديق قرار گرفته اند به همراه يک نسخه تصوير خوانا از کليه مدارک ارايه شده

2.  پرداخت هزینه تایید و تصدیق اسناد در محل نمایندگی بر اساس نرخ تعرفه ها

 

 توجه :

الف- مهر و امضای مراجع ذيصلاح محل ذيل اسناد مورد تسجيل می بايست معتبر و با نمونه مهر و امضای موجود درآرشيو بخش کنسولی نمايندگي کاملاً مطابقت داشته باشند.

ب- تسجيل مدارک مخدوشه يا دارای خط خوردگی و لاک گرفتگی امکان پذیر نمی باشد

پ- چنانچه صورتحساب فروش فاقد جمع بهای کالا باشد و يا درخواست تسجيل گواهی مبداء و گواهی بهداشتی يا آناليز بدون ارايه صورتحساب باشد براساس مقررات حداکثر هزينه مندرج در تعرفه کنسولی از متقاضی تسجيل اخذ می گردد.

ت- بابت تسجيل نسخه های دوم يا سوم و يا بيشتر (صورت حساب, گواهی منشاء و ..... که با حروف"B","C" و .... علامت گذاری شده و همانند نسخه اول می باشند می بايست همانند اصل آنها دارای مهر و امضای مراجع معتبر باشند.

ث - اسناد تجاری، همانند صورتحساب، گواهی مبدا و غیره، که در اوکراین و توسط شرکتهای تجاری و خدماتی صادر می شوند، صرفا پس از تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران از لحاظ حقوقی در ایران دارای اعتبار می باشند. تایید اسناد همواره بدون توجه به متن سند می باشد، لذا مهم نیست که سند مربوطه به زبان اوکراینی ، روسی و یا انگلیسی صادر شده باشد، بلکه زبان سند تجاری بستگی به نیاز طرف تجاری شما در ایران دارد.

 

ج - این سفارت صرفا صحت مهر و امضای مقامات رسمی اوکراینی، مانند اتاق بازرگانی، وزارت خارجه و امثالهم را تایید نموده و محتوای سند را تایید و یا تکذیب نمی کند.

چ - کلیه اسناد تجاری و تصدیق گواهی امضاء که بصورت ترجمه فارسی بوده قابل تائید نمی باشد و برای ترجمه این گونه اسناد بایستی به مراکز دارالترجمه معتبر  داخل کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه شود .لذا  مدارکی که در داخل اوکراین ترجمه های فارسی می شوند  برای مقامات ذیربط درایران قابل قبول  نمی باشد

رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر