معرفی سفیر یا نمایندگی
اخذ مهر خروجی دانشجویی

اخذ مهر خروجي دانشجويي

دانشجوياني که مراحل تشکیل ، تکمیل و تائید پرونده تحصیلی آنان در سامانه تاک انجام شده و یا دارای مجوز استفاده از تسهیلات غیر ارزی می باشند در گذرنامه آنان مهرسالیانه اجازه خروج دانشجویی برای سه بار و به مدت مجموعا چهار ماه در هر سال تحصیلی درج گردیده و می توانند به کشور مسافرت نمايند بدون این که در مبادی خروجی ایران، عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایند. این تسهیلات جهت همسر و فرزندان "دانشجویان تسهیلات غیر ارزی" نیز برقرار می باشد.

 مدارك لازم

  1. تکميل فرم درخواست صدور مهر  خروج دانشجوئي در گذرنامه
  2. ارائه اصل گذرنامه معتبر و تصویر آن
  3. گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری دانشجو و یا همسر وی و تصویر آن

 

توجه :

1مبنای درج مهر اجازه خروج دانشجویی هر سال تحصیلی می باشد، به عنوان مثال دانشجویانی که با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و داشتن مجوز تسهیلات غیر ارزی در ترم های تابستانه یا زمستانه ثبت نموده باشند از اول مهر ماه همان سال لغایت پایان شهریور ماه سال بعد خواهد بود.( به عنوان مثال چنانچه دانشجویی در هر زمان از سال تحصیلی با ارائه گواهی تحصیلی به منظور اخذ اجازه خروج دانشجویی به نمایندگی مراجعه نماید اجازه خروج دانشجویی از تاریخ 01/07/1396 لغایت 31/06/1397 خواهد بود.)

 

2- ضروری است دانشجویان اجازه خروج دانشجویی را از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور(سفارت، سرکنسولگری و یا دفتر حفاظت منافع) دریافت نمایند.

 

3- در صورتی که دانشجو در اواخر شهریور قصد مسافرت به داخل کشور را داشته و بعد از اول مهرماه قصد خروج از کشور داشته باشند پس از ارائه مدارک مثبته و گواهی اشتغال به تحصیل مبنی بر اینکه برای ادامه تحصیل واجد شرایط لازم می باشد، درج مهر اجازه خروج دانشجویی برای سال بعد امکان پذیر است.

 

4- با توجه به بند 2 درج مهر اجازه خروج دانشجویی و یا صدور معرفی نامه برای دانشجویانی که به هر دلیل موفق به اخذمهر اجازه خروج دانشجویی در نمایندگی ها نشده اند توسط وزارت امور خارجه  امکان پذیر نخواهد بود.

 

5- دانشجو و یا اعضاء خانواده (همسر و فرزندان تحت تکفل و ذکور تا سن مشمولیت)که با داشتن اجازه خروج دانشجویی وارد کشور می شوند به هنگام خروج از کشور نیاز به مراجعه به اداره گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری ایران و پرداخت عوارض خروجی ندارند.

رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر