معرفی سفیر یا نمایندگی
امور سجلی و تعویض، المثنی و عکسدار کردن شناسنامه

تعویض شناسنامه های نمونه قدیم یا دوبرگی نمونه جدید

) جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس(

 

     هموطنان عزیز ساکن در حوزه این سفارت، می توانند با توجه به نوع شناسنامه قابل تعویض خود ( شناسنامه نمونه قدیم و یا شناسنامه دو برگی نمونه جدید جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس ) با مراجعه به سفارت و ارائه مدارک زیر تقاضای تعویض شناسنامه خود را بنمایند.

مدارک مورد نياز:

1.تکمیل فرم مربوط

2.تکمیل برگ درخواست تعویض شناسنامه

3.تکمیل پرسشنامه متقاضیان دریافت خدمات سجلی از اسناد سجلی راکد ( فقط توسط دارندگان شناسنامه نمونه قدیم)

4.اصل شناسنامه و کپی آن

5.چهار قطعه عکس جديد و مشابه متقاضی در اندازه 4×6 یا 4×3 ، تمام رخ ، زمینه روشن ، بدون کلاه و عينک و غیر براق (کاغذ مات) که مشخصات صاحب عکس در پشت آن نوشته شده باشد. عکس بانوان با رعایت حجاب اسلامی باشد.

6.مدرک معتبر عکس دار ایرانی متقاضی از قبیل گذرنامه ، مدارک مقاطع تحصیلی... و کپی آنها

7.ارائه اصل و یا تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای خانواده ( والدین ، خواهران و برادران ، همسر و فرزندان )

8. پرداخت مبلغ 600 گریونا

 

تذکرات مهم

1.حضور متقاضی تعویض شناسنامه در سرکنسولگری الزامی است.

2.سن متقاضی تعویض شناسنامه های نمونه جدید ( جلد قرمز و یا سبز فاقد محل الصاق عکس ) به 15 سال تمام رسیده باشد.

3.چنانچه سن متقاضی تعویض شناسنامه بین 15 تا 18 سال تمام باشد ، درخواست تعویض شناسنامه از جانب ولی قهری (پدر یا جد پدری) و یا افرادی که قانونا مجاز به این کار باشند انجام می پذیرد. (در این حالت ، ارائه اصل مدرک معتبر هویت ایرانی شخص لازم است )

5.در صورت تعجیل برای دریافت شناسنامه توصیه می شود با مراجعه به سایت تاک و تنظیم وکالتنامه برای یکی از بستگان و یا دوستان خود در ایران و تصدیق 4 قطعه عکس متقاضی توسط سفارت و ارسال آن به همراه مدارک لازم برای وکیل ، نسبت به ارائه تقاضا در ایران اقدام شود

توجه : مدارک تعویض شناسنامه به منظور صدور شناسنامه جدید به سازمان ثبت احوال کشور ( حوزه محل صدور شناسنامه ) ارسال گردیده و به طور متوسط بین 3 تا 4 ماه به طول خواهد انجامید.

 

 

درخواست المثنی شناسنامه

 

هموطنانی که شناسنامه های خود را مفقود نموده اند باید درخواست صدور المثنی شناسنامه نمایند . حضور افراد بالای 15 سال تا 18 سال به همراه یکی از والدین و همچنین متقاضیان بالای 18 سال به سفارت جهت المثنی الزامی است.

مدارك لازم:

1.تکمیل فرم های مربوط

2.ارائه تصوير صفحات شناسنامه مفقوده (در صورت در اختیار نداشتن تصویر شناسنامه مفقوده ، اصل شناسنامه والدین که در صفحه دوم آن مشخصات متقاضی درج گردیده باشد، ارائه گردد.)

3. ارائه دو مورد اصل و کپی مدارک هویتی عکسدار ایرانی ( گذرنامه ، کارت ملی ، کارت پایان خدمت ، گواهینامه رانندگی ، مدارک تحصیلی عکسدار ، ... ) متقاضی.

4.تصویر کارت اقامت یا گذرنامه معتبر اوکراینی ( در صورت داشتن مدرک خارجی )

5.چهار قطعه عکس جديد 4×3 رنگی تمام رخ (از روبرو)، غيرفوری، غيربرقی، بدون کلاه و عينک و با زمينه سفيد که مشخصات صاحبش در پشت آن نوشته شده و عکس خانمهای بالای 9 سال با حجاب اسلامی باشد

6. پرداخت مبلغ 1050 گریونا برای صدور اولین شناسنامه المثنی و یا 2250 گریونا برای صدور دومین شناسنامه المثنی

 

توجه :

  1. نظر به اين كه مدارك صدور شناسنامه المثنی به ايران ارسال مي گردد و به طور متوسط ، بین 4 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید ، لذا در صورت تعجیل برای دریافت شناسنامه توصیه می شود با مراجعه به سایت تاک و تنظیم وکالتنامه برای یکی از بستگان و یا دوستان خود در ایران و تصدیق 4 قطعه عکس متقاضی توسط سفارت و نیز تایید برگه احراز هویت متقاضی توسط نمایندگی و ارسال آنها به همراه مدارک لازم برای وکیل ، نسبت به ارائه تقاضا در ایران اقدام شود.
  2. در صورتی که شناسنامه مفقوده متعلق به افراد زیر 15 سال باشد ، ارائه عکس لازم نبوده و برای افراد زیر 18 سال فرمها توسط ولی قهری ( پدر و یا جد پدری) یا افرادی که قانونا مجاز به این کار میباشند تکمیل و امضا و ارائه گردد.
  3. در خصوص متقاضیان  متاهل و یا مطلقه ارائه سند ازدواج و یا رونوشت طلاق الزامی است.

 

 

 

عكسدار کردن شناسنامه

 

با توجه به دستورالعمل اداره ثبت احوال کلیه افراد بالای 15 سال که شناسنامه آنها فاقد عکس میباشد باید نسبت به تعویض شناسنامه خود اقدام نمایند و عکسدار کردن شناسنامه ها امکان پذیر نمیباشد.

متقاضیان محترم جهت کسب اطلاع از مدارک لازم به بخش تعویض شناسنامه مراجعه نمایند.

 

رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعت کار اداری | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر